Відновлення м'язів за допомогою масажного циліндра

Самомасаж із циліндром – новий виток розвитку техніки міофасціального релізу. Ця відносно нова техніка є використанням спеціального масажного циліндра для впливу на «тригерні точки» в м'язах. Виявити тригерні точки може кожен. Це невеликі ущільнення у м'язах, при впливі на які з'являється «відбитий біль». Відбитий біль – це термін, який позначає больове відчуття у сфері тіла, віддаленого від дійсного джерела болю.

Таким чином, при тиску на тригерні точки больові відчуття, як правило, виникають в іншій зоні тіла. Однією з областей частої локалізації тригерних точок є клубово-гомілкове пасмо (КГП) - це фасція, яка розташовується на зовнішній поверхні стегна. При масажі напруженого КГП болючі відчуття виникають у стегні або виявляються в нижній частині ноги.
Який масажний циліндр краще вибрати?
Краще віддавати перевагу масажним циліндрам середньої жорсткості. М'язи нашого тіла за своєю природою пружні та м'які – тиск вагою тіла на жорсткий циліндр, пластикову трубу або подібний предмет із жорсткою основою може принести більше шкоди, ніж користі.
Кому буде корисний самомасаж із циліндром?
Вправи з масажним циліндром корисні як бігунам та іншим спортсменам, так і всім тим, хто часто тренується – вони можуть застосовуватися щодня.

Масаж циліндром є економічним та сприятливим способом відновлення м'язів. Однак такий масаж не здатний замінити послуги професійного масажиста: згодом м'язи адаптуються до однакового виду тиску, і вам буде важче досягти покращення. Крім того, масажні циліндри не можуть виправити стійкі фізичні недуги. Навіть досягши видимих ​​результатів, краще час від часу відвідувати фізіотерапевта, щоб бути в курсі всіх змін, що відбуваються у вашому тілі.
Як правильно виконувати самомасаж?
Підійдіть до спеціаліста з міофасціального релізу у вашому фітнес-клубі та з'ясуйте у нього, які техніки масажу найкраще підійдуть для вашого тіла, попросіть його показати правильні позиції для виконання рухів та як потрібно чинити тиск на масажний циліндр. Під час масажу уникайте незручних позицій, оскільки це може завдати більшої шкоди, ніж користі. І пам'ятайте, що самомасаж виконується не для насолоди. У процесі роботи з циліндром ви відчуватимете дискомфорт або навіть болючі відчуття.

Вправи з масажним циліндром дозволяють впливати на поверхневі скелетні м'язи. Саме тому вони такі ефективні для сідничних м'язів, м'язів задньої поверхні стегна, м'язів гомілки та чотириголового м'яза стегна. Спроби впливати на глибоколежачі м'язи кора масажним циліндром можуть не увінчатися успіхом. Ці м'язи вимагають спеціальних вправ або впливу, розповісти про які може міо/фізіотерапевт або досвідчений тренер.
Коли потрібно виконувати самомасаж?
Запам'ятайте: масажні циліндри можуть позбавити болю в м'язах, допомагають розтягнути і розігріти м'язи, але вони не здатні усунути серйозні фізичні проблеми в довгостроковій перспективі.

Останнім часом масаж циліндром часто виконується разом із розтяжкою, одразу після інтенсивних тренувань або тривалих пробіжок. Але в цей момент тіло ще не почало відновлюватися, а м'язи перегріті. У таких випадках немає сенсу навалюватися на циліндр вагою, тиснути на нього щосили. Це може призвести до закритих травм або опухання м'язів, що прокочуються.
Що відбувається під час прокочування?
Реліз м'язів за допомогою масажного циліндра дозволяє відновити правильний патерн руху, усунути болючі відчуття в м'язах, що у кінцевому підсумку благотворно впливає на тренувальні показники. Масажні циліндри дозволяють зробити м'язи еластичними (що не завжди можливо зробити за допомогою однієї розтяжки), тому вони й здобули таку популярність у фітнес-клубах. Уявіть собі натягнуту мотузку. Така мотузка не сильно тягтиметься, а значить не зможе досягти оптимальної довжини тоді, коли це буде необхідно. Саме це нерідко відбувається з м'язами ніг внаслідок тривалого бігу та інших інтенсивних занять. Масажний циліндр може зняти напругу м'язів, допомогти їм відновити оптимальну довжину та положення. А це, у свою чергу, сприяє нормалізації кровотоку та правильній роботі м'язів.

Таким чином, метою будь-якої корегуючої/спрямованої на відновлення техніки самомасажу є повернення м'язів до нормального функціонування.
Обирайте для себе масажний циліндр