Тригерна точка. Історичний екскурс
У 1942 р. доктор Джанет Тревел увела в науковий лексикон поняття «тригерна точка» (больова точка), під яким малася на увазі область пошкодженої ділянки м’яза або фасції. У цій точці м’яз скорочений і нефункціональний. Немає сенсу впливати на м’яз, який має тригерну точку, розтягувальним зусиллям, оскільки в разі прикладення розтягувального зусилля він розтягуватиметься лише там, де не травмований, — на ділянках, які не знаходяться під дією спазму. Для того, щоб повернути функціональність тригерним (пошкодженим) ділянках м’язів, необхідно прикласти механічний вплив — такий, як масаж.
Біль у м’язах. Що спричиняє його появу?У разі перетренованості як у новачків, так і в професійних спортсменів, а також у разі травм, напруження м’язів є реакцією організму у відповідь. Стан перетренованості зазвичай виникає після серії важких тренувань, які виконувалися з високою частотою. У м’язах збирається молочна кислота — продукт обмінних процесів у м’язі, який інтенсивно працює. Чим більше повторень руху, тим вища концентрація молочної кислоти. А після тренування кислоти стає так багато, що вона впливає на нервові закінчення і викликає пекуче відчуття.
Локалізація тригерних точокДосить з великою імовірністю можна стверджувати, що тригерні точки найчастіше будуть утворюватися в шести зонах, які є найбільш важливими з точки зору біомеханіки людського тіла. Знаючи їх, можна вплинути на причину виникнення больових відчуттів і усунути їх. Тригерні точки утворюються не лише у спортсменів, але й навпаки у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, — локалізація тригерних точок однакова.