Що таке фасції та як позбутися їхнього склеювання
Що таке фасція

Фасція – це сполучна тканина, що оточує кожен м'яз нашого тіла, кожен орган та нерв. Один з найтонших шарів фасції знаходиться між шкірою та м'язами, у ньому розташовується понад тисячу нервових закінчень, що забезпечують рух тіла та керування ним у просторі.

Нервові закінчення передають інформацію в мозок про температуру, біль і положення тіла у просторі.

Здорова фасція містить багато води, що дозволяє їй ковзати і плавно рухатися, забезпечуючи рух і активуючи всі нервові закінчення. Вода в сполучній тканині допомагає відокремити «склеєні» колагенові волокна, а активація нервових закінчень дозволяє позбутися болю.
Як відбувається склеювання фасцій
Коли фасція зневоднюється (через відсутність руху або неодноразового перевантаження м'язів), її волокна зближуються і буквально «склеюються», утворюючи вузол або адгезію. Якщо залишити їх у такому стані на довгий час, то спайки фасцій будуть товстішати, і м'яз «застряє», що може бути дуже болючим. Дотримуйтесь наступних рекомендацій, щоб звільнити ваші склеєні фасції, краще рухатися та позбутися болю.
Як розклеїти фасції

1. ВІДНОВИТИ ВОДНИЙ БАЛАНС
Пийте багато води, щоб наситити вологою ваші сполучні тканини і більше рухайтеся. Вода не доставить сама себе до м'язів ваших рук та ніг. Рухи, розтягування, скручування та використання вашого тіла (скорочення м'язів) допоможуть доставити рідину до всіх частин тіла та наситити їх вологою.
2. ПРОКОЧУЙТЕ М'ЯЗИ
Масажний циліндр дозволяє натиснути на фасцію та розтягнути її, що сприяє виведенню старої вологи та звільненню шляху для нової свіжої рідини. Це, у свою чергу, формує простір між волокнами та усуває м'язові вузли.
3. ДОДАЙТЕ ДО ПРОКОЧУВАННЯ ДОДАТКОВІ РУХИ
Включіть у ваші вправи рухи, відмінні від звичайного прокочування масажним циліндром вперед-назад. Після того, як ви прокатаєте м'язи для того, щоб посилити кровообіг і наситити тканини вологою, зробіть, наприклад, рухи поперек м'яза (по горизонтальному вектору) або натисніть на тригерну точку і розтягуйте м'язи для того, щоб позбавитися адгезій. Ця процедура дозволить «розклеїти» ваші фасції та досягти нормального ковзання та плавного руху між шарами фасцій.
Обирайте для себе масажний циліндр