Красива постава за допомогою МФР (міофасціальний реліз)

Викривлення постави – одна з найпоширеніших проблем зі здоров'ям у світі. Щоб зрозуміти, наскільки все серйозно, наведемо трохи статистики: 36% дітей, 41% підлітків та до 70% всього дорослого населення мають викривлення хребта або будь-які інші проблеми з поставою.

Перед тим, як розбиратися, чому це погано, давайте трохи поринемо в терміни.

Постава як термін – це звичне людині вертикальне становище тіла, яке обумовлюється трьома речами: збалансованим положенням скелету, м'язів та руховим шаблоном. Щоб постава була правильною, потрібно, щоб навантаження на хребет було розподілено максимально рівномірно. За коректність постави відповідає як хребетний стовп, так і м'язи навколо нього, які допомагають хребту триматися у правильному положенні.

Потрібно розуміти, що проблеми з поставою – це не лише дефект зовнішності, це серйозні наслідки для всього організму та здоров'я загалом – може відбуватися захворювання чи усунення різних органів. Чому? Відповідь проста і логічна. Порушення постави запускає ланцюгову реакцію: викривлення хребта веде до порушення правильної лінії розташування кістякових кісток, які, своєю чергою, провокують зміщення і некоректну роботу внутрішніх органів. Наприклад, при кіфозі може значно (на 30% і навіть більше) зменшитися обсяг легенів, і як наслідок – страждати на мозкову активність: при недостатньому надходженні кисню до голови, знижується швидкість реакції, з'являється сонливість, проблеми з пам'яттю, депресія та підвищена стомлюваність. Також проблеми зі спиною можуть спровокувати цілу низку інших проблем: із травленням, защемлення нервів, грижі тощо.

Що робити, щоб уникнути цього? Коригувати поставу або запобігти її викривленню допоможе комплексний підхід: грамотно підібрані устілки, ортопедична подушка та матрац, правильне положення тіла під час роботи за комп'ютером, ЛФК, постійна фізична активність і, звичайно, міофасціальний реліз. Про останній поговоримо докладніше.

МФР для постави працює лише на рівні м'язів (пам'ятаємо, що м'язовий баланс – одне з головних складових постави). Прокочування на масажному ролі або точкова робота м'ячем дозволяють зняти м'язовий гіпертонус, активувати атрофовані м'язи, позбутися хворобливих тригерних точок, блоків та затискачів – одним словом, привести до балансу м'язову структуру, яка підтримує хребетний стовп.

Яке МФР обладнання вибрати для спини?

Зайшовши до інтернет-магазину triggerpoint.com.ua легко можна загубитися в асортименті масажного обладнання – розуміємо. І постараємося полегшити вам завдання, запропонувавши кілька продуктів від Trigger Point для міофасціального релізу, за які ваша спина не раз скаже вам «дякую». Ці суперкорисні інструменти не тільки допоможуть з корекцією та профілактикою викривлення постави, але й позбавлять вас від хворобливих відчуттів у спині, шиї та попереку, скутості та втоми після роботи. А вранці допоможуть підбадьоритися та приготуватися до підкорення нового дня.

Отож наш топ 3:
Основа основ – масажний циліндр GRID
Без нього, звісно ж, нікуди. Масажний рол GRID 33 см – наш найголовніший інструмент у боротьбі за гарну поставу. Чим він хороший? Запатентована поверхня GRID чудово імітує мануальний масаж – начебто по вашій спині якісно проходять долонями, кінчиками пальців та фалангами. Ідеальна середня жорсткість – підходить більшості користувачів як початківцям, так і досвідченим. Розмір 33 см - універсальний, відмінний для масажу всього тіла, і зручно брати в дорогу. Є варіант і вдвічі довший – для особливо великих користувачів.

Важливо 1: При прокочуванні спини потрібно закласти руки за голову, лікті убік, підборіддя вгору, трохи прогнувшись. Так будуть опрацьовуватися м'язи навколо хребта, не зачіпаючи сам хребет.

Важливо 2: Поперек не прокочуємо, тому що у цій галузі внутрішні органи не захищені ребрами. Поперековий відділ опрацьовуємо локально масажним м'ячем.
Точковий вплив: Здвоєний масажний м'яч MB2
Масажний м'яч – це добре, а два – ще краще. Особливо, якщо це здвоєний м'яч MB2 від Trigger Point. Його фішка – це два варіанти положення: закрите (два м'ячі разом) та відкрите (два м'ячі на відстані). У закритому положенні їм зручно опрацьовувати шию, а у відкритому – м'язи вздовж хребетного стовпа та поперек.

М'яч MB2 має спеціальну багатокомпонентну поверхню, що поєднує в собі різні види жорсткості. Така комплексна дія допомагає покращити рухливість у грудопоперековому відділі, покращити поставу, підвищити приплив кисню до мозку та глибоко опрацювати затиснуті м'язи. Маленький інструмент – велика користь.
Не забуваймо про фундамент: рол для стоп Nano
Стопи? До чого тут постава? Насправді взаємозв'язок прямий: стопи – фундамент, на якому тримається все наше тіло. Проблеми з фундаментом дадуть тріщину та порушують усю конструкцію, деформація стопи провокує компенсаторні вигини хребта і як наслідок – сколіоз.

Тому працюючи з поставою, приділимо важливу увагу та стопам – за допомогою спеціального масажного ролера Nano. Він допомагає зняти напругу та біль з м'язів стопи завдяки спеціальній структурі, що імітує вплив кісточками пальців. Зручна роликова конструкція і універсальна середня жорсткість допомагають швидко і якісно опрацювати стопи навіть початківцям. Для особливо жорстких м'язів та більш глибокої дії (наприклад, для професійних спортсменів та тих, хто працює стоячи) рекомендуємо ролер Nano X.
Тож не лінуйтесь та займайтесь своїм здоров'ям і у вас буде красива постава!