Для чого використовують масажний м'яч

Масажний м'яч - це спортивний аксесуар для точкового опрацювання м'язів спини, живота, ніг, рук та сідниць.

М'ячі використовують для релізу підошви стопи та невеликих за площею поверхонь, наприклад рук та шиї, а здвоєні – для прокатки навколохребцевих м'язів.
Масажні м'ячі бувають м'які, середньої жорсткості, жорсткі. Також м'ячики можуть бути з гладкою поверхнею або ж рельєфні.

М'які м'ячики і середньої жорсткості відмінно підійдуть новачкам, а жорсткіші більше підходять досвідченим користувачам.
Навіщо ж використовують масажний м'яч?
Якщо робити міофасціальний реліз масажним м'ячиком щодня хоча б по 5-10 хвилин, організм це відчує: біль пройде та відновиться діапазон рухів. Але треба враховувати, що МФР це окремий вид відновлення, він не замінює розминку або заминку.

Реліз до тренування допомагає підготувати тканини до активної роботи та налаштувати нервову систему, щоб м'язи отримували імпульси від головного мозку та вчасно вмикалися.


Розкочування після тренування розчіплює фасції, зменшує біль, посилює кровотік, а також допомагає розігнати лімфу. До болю у тригерних точках можуть додатись неприємні відчуття від молочної кислоти, зате не з'являться нові спайки.
Масажні м'ячики діють у глибших м'язах і ними дуже зручно опрацьовувати конкретний вид м'яза.
М'ячі оптимальні для опрацювання таких м'язів:

- М’язів гомілок, переднього великогомілкового м’яза.
- Сідничних м’язів, бічної поверхні стегна, поперекового м’яза.
- М’язів верхньої частини тіла: верхньої частини спини, грудних м’язів, найширших м’язів спини/косих м’язів живота, м’язів шиї та рук.
Для досягнення найкращих результатів рекомендується використовувати масажний м'яч кожен день, щоби завжди почувати себе гарно.

Обирайте для себе масажний м'яч